Κ19: Ανατροπή και σταθεροποίηση στην πρώτη τριάδα

Βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως αυτό δεν την πτόησε

Με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Νέων του ΑΡΗ επικράτησε με 3-1 απέναντι στον Ατρόμητο.

Μπορεί οι “Κιτρινόμαυροι” να πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ, με γκολ που δέχθηκαν στο 21′, όμως στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαν τις λύσεις.

Ότι δεν κατάφεραν να κάνουν στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, το έκαναν στις αρχές του δεύτερου, με γκολ του Βαβλιάκη στο 48′.

Το γρήγορο γκολ έδωσε “φτερά” στα πόδια των παικτών του ΑΡΗ, που ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 75′  με τον Χατζηπιρπιρίδη και έβαλαν το “κερασάκι” στο 89′ με τον Πάγκο.

Έτσι, οι “Κιτρινόμαυροι” παραμένουν στην 3η θέση του πρωταθλήματος, με 48 βαθμούς.

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Παρίσης, Μαρμαρίδης (89′ Τσιρώνας), Σενγκέρκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Πάγκος, Μπαλικτσής (46′ Μέρο), Κριμιτζάς, Σπαρτιάτης (75′ Πάππας), Βαβλιάκης (89′ Καλαιτζής), Χατζηπιρπιρίδης (89′ Ζησόπουλος).