Ήττα στο τάι μπρέικ για τις "Κιτρινόμαυρες"

Οι Κιτρινόμαυρες δεν κατάφεραν να πάρουν καθαρή νίκη και να προσπεράσουν την σημερινή αντίπαλο τους

Η ομάδα του Γιάννη Τσαϊρέλη δεν τα κατάφερε και έχασε έδαφος στην διεκδίκηση για ένα εισιτήριο στα πλέι οφ. Οι “Κιτρινόμαυρες” δεν μπήκαν καλά στο παιχνίδι και έχασαν σχετικά εύκολα το πρώτο σετ με 18-25. Στο δεύτερο σετ βρήκαν ξανά την συγκέντρωση τους και στην μάχη ως το τέλος του σετ, ισοφάρισαν σε 1-1.

Στο τρίτο σετ έχασαν ξανά την συγκέντρωση τους και έμειναν μέχρι και 9 πόντους πίσω, αλλά με ένα εκπληκτικό ντεμαράζ πέρασαν μπροστά στο σκορ με 22-20. Όμως μερικά λάθη ξανά, έδωσαν το σετ στην ομάδα της Αθήνας. Σε ένα κλειστό σετ, ο ΑΡΗΣ με 25-23 έφερε το παιχνίδι στα ίσια και οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στο τάι μπρέικ.

Εκεί οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά και οι πόντοι πήγαιναν εναλλάξ. Ένα 0-4 σερί των φιλοξενούμενων έφερε το παιχνίδι στο 5-9, με την διαφορά να διατηρείται ως το τέλος και τον ΑΡΗ να μην μπορεί να αντιδράσει.

Τα σετ: 18-25, 25-22, 23-25, 25-23, 12-15