Ο Γιάννης "κατάπιε" τους Κλίπερς στο πάρτι… γενεθλίων του στο Μιλγουόκι (vid)

Ο Greek Freak οδήγησε τους Μπακς σε έναν θρίαμβο κόντρα στους Κλίπερς του Λέοναρντ και του Τζορτζ, με το 119-91 να μην δείχνει ακριβώς την αληθινή εικόνα του αγώνα.

Τα “Ελάφια” ήταν… ισοπεδωτικά και στην τρίτη περίοδο έφτασαν την υπέρ τους διαφορά στους 25 πόντους, αλλά ακόμα δεν είχαν την διάθεση να ρίξουν… ταχύτητα. Έτσι στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου η διαφορά για το Μιλγουόκι έφτασε στους 41 πόντους (!!!) με το σκορ στο 108-67. Έκτοτε οι Μπακς χαλάρωσαν ώστε οι Κλίπερς να μειώσουν την τελική διαφορά.

Για το Μιλγουόκι που είναι στο 20-3 και πέτυχε την 14η συνεχόμενη νίκη του, ο Αντετοκούνμπο είχε 27 πόντους (4/6β., 10/16διπ., 1/4τρ.), 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ο Μίντλετον είχε 17, ο Ιλιασόβα 13 πόντους.

Για τους Κλίπερς (16-7) ο Λέοναρντ είχε 17 πόντους, ο Ζούμπατς 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-15, 52-43, 87-62, 119-91.