Μεγάλη νίκη των Σπερς μετά από ματσάρα με τους Ρόκετς! (vids)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που είχε δύο παρατάσεις οι Σπερς πήραν τη νίκη 135-133 απέναντι στους Ρόκετς έχοντας κάνει δύο ανατροπές στο σκορ.

Αρχικά έστειλαν το ματς στην πρώτη παράταση όταν από το 107-115 ισοφάρισαν με τον Γουόκερ να πετυχαίνει συνεχείς πόντους.

Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Γουέστμπρουκ να κάνει το ίδιο για τους Ρόκετς και με 126-126 να οδηγήσει το παιχνίδι στη δεύτερη παράταση.

Εκεί τελικά τα πάντα κρίθηκαν με τον Ντε Ρόζαν να δίνει το προβάδισμα στους Σπερς με δύο εύστοχες βολές και τον Χάρντεν κάνει επιθετικό φάουλ στη συνέχεια.

Για τους νικητές ο Γουόκερ ήταν ο πρώτος σκόρερ με 28 πόντους την στιγμή που για τους Ρόκετς ο Χάρντεν σταμάτησε στους 50 και ο Ουέστμπρουκ πέτυχε τριπλ-νταμπλ με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Σε άλλο ματς της βραδιάς ο ΛεΜπρον και ο Ντέιβις είχαν από 25 πόντους και οδήγησαν τους Λέικερς στη νίκη 105-96 απέναντι στους Νάγκετς επιστρέφοντας στα καλά αποτελέσματα μετά την ήττα που είχαν γνωρίσει από τους Μάβερικς.

Η ομάδα του Ντάλας συνέχισε με νίκη 118-97 με τον Ντόντσιτς να κάνει άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στους Πέλικανς. Ο Σλοβένος πέτυχε 33 πόντους με 9/18 σουτ, ενώ είχε 18 ριμπάουντ και 5 ασίστ αγωνιζόμενος στις τρεις περιόδους.