Απόλυτος ΑΡΗΣ, συνεχίζει ακάθεκτος προς την άνοδο!

Εξαιρετικό παιχνίδι στο κλειστό της Μίκρας με τον ΑΡΗ να παίρνει τελικά ακόμα μία νίκη και να συνεχίζει με το απόλυτο στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στη Volleyleague

Σε έναν συναρπαστικό σε εξέλιξη αγώνα οι κιτρινόμαυροι κέρδισαν εντός έδρας τον Αριστοτέλη Σκύδρας με 3-2 σετ για την 3η αγωνιστική της Α2 στο βόλεϊ ανδρών και πλέον μετρούν 3 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Ο ΑΡΗΣ πήρε το πρώτο σετ με 25-23 και έχασε το δεύτερο με 21-25. Η ομάδα του Χρήστου Πάτρα κέρδισε άνετα το τρίτο με 25-16, πριν οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν σε 2-2 με 23-25. Οι αθλητές των κιτρινόμαυρων ήταν κυρίαρχοι στο τάι μπρέικ και κερδίζοντάς το με 15-6, πέτυχαν την 3η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες.

Ο ΑΡΗΣ βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, πίσω μόνο από τον Φίλιππο Βέροιας που έχει 9.

Τα σετ: 25-23, 21-25, 25-16, 23-25, 15-6.

Διαιτητές: Σταυριανίδης, Κουκουμάκας Ν.