Πέρυσι τα έκανε… μαντάρα (vid)

Στην μικρή προϊστορία ΑΡΗ και Παναιτωλικού στην Θεσσαλονίκη, οι Αγρινιώτες έχουν ένα… παράσημο. Και μάλιστα αρκετά πρόσφατο.

Την περσινή σεζόν οι “κιτρινόμαυροι” έκαναν… δώρο τη νίκη στον Παναιτωλικό, σε μία περίοδο που τίποτα δεν τους πήγαινε καλά αγωνιστικά.

Ο ΑΡΗΣ είχε μείνει από το 28′ με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Κουέστα. Φάση στην οποία οι Αγρινιώτες κέρδισαν πέναλτι το οποίο όμως ο Μάζουρεκ δεν το αξιοποίησε και έτσι το 0-0 παρέμεινε.

Ακόμα και με δέκα παίκτες ο ΑΡΗΣ διατήρησε τον έλεγχο του ματς, μέχρι που ο Μαλής με κεφαλιά στο 63′ έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν με τον Ντιγκινί στο 71′ αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα το τραγικό λάθος του Σιώπη έφερε το τελικό 1-2 για τους Αγρινιώτες.