Οι Μάβερικς είδαν τον Γιάννη και τον… φοβήθηκαν (vids)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει μπει σε ρυθμό… MVP και οι Μάβερικς που βρέθηκαν μπροστά του, τον φοβήθηκαν με το double double που έκανε για δεύτερο συνεχόμενο φιλικό αγώνα και τους Μπακς να κερδίζουν με 118-111.

Ο Greek Freak προφανώς επηρεασμένος θετικά από την είδηση πως θα γίνει πατέρας, έκανε… όργια κόντρα στο Ντάλας τελειώνοντας τον αγώνα με 34 πόντους (5/5 βολές, 10/16 δίποντα, 3/4 τρίποντα) από τους οποίους τους 27 στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά δεν σταμάτησε εκεί αφού είχε 11 ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και ένα κλέψιμο.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ήταν αλάνθαστος έχοντας 100% ευστοχία και πέντε πόντους (1/1 δίποντα, 1/1 τρίποντο). Από το Μιλγουόκι το οποίο προηγήθηκε με 111-93, επτά λεπτά πριν το τέλος αλλά είδε το Ντάλας να πλησιάζει σε απόσταση… σουτ (113-111 στο τελευταίο λεπτό), οΙλιασόβα είχε 18 πόντους, ο Μπέντερ 17 και ο ΝτιΒιτσέντζο 14.

Από το Ντάλας ο Ντόντσιτς είχε 27 πόντους και επτά ριμπάουντ, ο Μαριάνοβιτς 16 πόντους και οχτώ ριμπάουντ, ο Τζάκσον 13 και ο Πορζίνγκις 11 πόντους.