Άνετα στη Νεάπολη οι Νεάνιδες του ΑΡΗ

από Αντώνης Γκάτζιος

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα από τη Νεάπολη για την ομάδα μπάσκετ Νεανίδων του ΑΡΗ, με σκορ 43-70.

Οι «κιτρινόμαυρες» είχαν την πρωτοπορία σε όλο τον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν ξέσπασμα, παίρνοντας μεγάλη διαφορά και εξασφαλίζοντας άνετα, τελικά, τη νίκη. Είναι χαρακτηριστικό ότι στην τρίτη περίοδο ο ΑΡΗΣ έκανε επιμέρους σκορ 8-27.

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 26-36, 34-63, 43-70.

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ( ΠΑΓΚΟΥΤΣΟΣ): Ίτσιου, Βαφειάδου 2, Καραΐσκου 2, Πούλιου, Χριστοδούλου 8, Χατζηαθανασίου 4, Κολοκυθά 2, Αγγελακίδου 8(1), Παπαδοπούλου Ε 15(2), Στέφα, Παπαδοπούλου Α 4, Φεζολάρι .

ΑΡΗΣ ( Συρόπουλος , Σταμολάμπρος ) : Λυκίδου 14 , Αθανασίου , Παρακεντέ , Λαζαρίδου 2 , Στεργάκη 15, Κουλιού Δ. 8, Καπουκρανίδου 2, Κουλιού Ι. 11 , Τόλη Α 7, Τόλη Ε. 4, Μπαξεβανίδου 7(1) .