Φιλική ισοπαλία για ΟΦΗ

Τελευταίο τεστ για την ομάδα του Ηρακλείου, πριν τον αγώνα με τον ΑΡΗ

Την ίδια ώρα που ο ΑΡΗΣ έπαιζε στον Εύοσμο, , διεξαγόταν και η φιλική αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο.

Ο επερχόμενος αντίπαλος του ΑΡΗ έδωσε το τελευταίο του τεστ, πριν την σέντρα της φετινής Super League, και αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την έτερη ομάδα του Ηρακλείου.

Ο Ναμπί άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ με τη συμπλήρωση μισής ώρας ματς, ενώ ο Μάνος στις καθυστερήσεις διεύρυνε το προβάδισμα. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Εργοτέλη, ο οποίος μείωσε με τον Μανουσάκη με προβολή στο 59ο λεπτό. Κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση στο 70′ με εκτέλεση πέναλτι – για χέρι του Μαρινάκη – από τον Ροβίθη.

EΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (60′ Κατσιμήτρος), Προβυδάκης (46′ Κοιλιάρας), Ρέις Κάστρο (83′ Οικονόμου), Μπάτζιος (46′ Πέιος), Σπίριακ, Μπρους (80′ Κατσούρρι), Μπουρσέλης (46′ Καντίνα), Γροντής (46′ Μπουτσάκης), Μπαράτα, Έφορντ (85′ Αζίζι), Μανουσάκης (69′ Ροβίθης).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (67′ Δερμιτζάκης), Μαρινάκης, Νάστος (67′ Δεληγιαννίδης), Γιαννούλης, Κοροβέσης (67′ Μπράουν), Νέιρα, Μεγιάδο, Τσιλιανίδης, Ναμπί (46′ Βαζ), Σεμέντο, Μάνος (67′ Φιγκεϊρέντο).