Εύκολα το 1-0 η Ζαλγκίρις

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπράντον Ντέιβις με 16 πόντους σε 16 λεπτά συμμετοχής

Η αρχή του αγώνα βρήκε τους φιλοξενούμενους να μην επιτρέπουν στους γηπεδούχους να πάρουν μεγάλη διαφορά και μετά από ένα κλειστό πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 36-32.

Ωστόσο, στην επανάληψη, η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους ανέβασε ρυθμό και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους παίρνοντας εν τέλει έυκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπράντον Ντέιβις με 16 πόντους σε 16 λεπτά συμμετοχής, ενώ θετικός ήταν και ο Άαρον Ουάιτ με 12. Για τη Λιετκαμπέλις καλύτερος ήταν ο Τζαμάρ Ουίλσον με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-11, 36-32, 59-42, 78-58