Εύκολα η Ζαλγκίρις

Κορυφαίος για την ομάδα του Γιασικεβίτσιους ήταν ο 19χρονος Λούκας Ουλέκας με 15 πόντους

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους με αυτήν τη νίκη της ανέβηκε στο 30-4 και κλείδωσε την πρωτιά στον βαθμολογικό πίνακα, ενώ οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στο 12-24.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν μία διαφορά ασφαλείας και έκλεισαν το πρώτο μισό της αναμέτρησης στο +16 (50-34). Στην επανάληψη η Ζαλγκίρις ανέβασε εκ νέου την υπέρ της διαφορά στο +26 (74-48) και η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Κορυφαίος για την ομάδα του Γιασικεβίτσιους ήταν ο 19χρονος Λούκας Ουλέκας με 15 πόντους, ενώ και ο Παούλιους Γιανκούνας είχε θετική παρουσία με 14. Για τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Κέρεμ Καντέρ, αδελφός του Ένες Καντέρ των Πόρτλαντ Μπλέιζερς, με 21 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 50-34, 74-48, 100-68