Νίκη για τον ΑΡΗ, στη πρεμιέρα των μπαράζ της Σκύδρας

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνουν οι "Κίτρινοι" για άνοδο στην Α2 ανδρών

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε θετικά το παιχνίδι, παίρνοντας το πρώτο σετ με την ελάχιστη δυνατή διαφορά (24-26). Οι -τυπικά- γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα στο δεύτερο σετ, στο οποίο επικράτησαν με 25-20. Ο ΑΡΗΣ και πάλι πήρε προβάδισμα στα σετ (16-25), για να απαντήσει ακόμη μια φορά η ομάδα της Λάρισας, σχεδόν με το ίδιο σκορ (25-15).

Όλα οδηγήθηκαν στο τάι μπρέικ, όπου ο ΑΡΗΣ έκανε τραγικό ξεκίνημα και βρέθηκε να χάνει με 7-0. Όμως, εκεί φάνηκε η ποιότητα των “Κίτρινων”, οι οποίοι αρχικά ισοφάρισαν και στη συνέχεια κατέκτησαν το 5ο σετ με 12-15.

Αύριο ο ΑΡΗΣ θα κάνει το ρεπό του, ενώ την Πέμπτη θα υποδεχθεί τον Ερμογένη Ξάνθης. Από το τουρνουά των πέντε ομάδων, στην Α2 ανεβαίνουν οι τρεις πρώτες.