"Σεντόνι" βλέπει η Βόλφσμπουργκ (highlights)

Τεράστια νίκη που την φέρνει στην τέταρτη θέση με 32 βαθμούς, αλλά ισόβαθμη με τη σημερινή αντίπαλό της, πέτυχε η Βόλφσμπουργκ, η οποία νίκησε 1-0 τη Λεβερκούζεν και κάνει όνειρα εξόδου στο Champions League.

Ο “νόμος του ποδοσφαίρου” λειτούργησε στο 100% στο πρώτο ημίχρονο στην “BayArena”. Η Λεβερκούζεν ήταν η ομάδα που είχε την εδαφική υπεροχή και τις ευκαιρίες, αλλά από το… πουθενά και κόντρα στη ροή του αγώνα, η Βόλφσμπουργκ προηγήθηκε στο 35’ με τον Μπακού. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι “λύκοι” ισορρόπησαν το παιχνίδι, αμύνθηκαν καλύτερα και μπλόκαραν καλύτερα την ανάπτυξη των γηπεδούχων. Μπορεί να μην σκόραραν, αλλά κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και να πάρουν μια πολύ σπουδαία νίκη.