Ασταμάτητη για αήττητο πρωτάθλημα η Γιούβε! (vid)

H Γιουβέντους παίζει χωρίς αντίπαλο στην Ιταλία και μετά τη νίκη της στο Σαν Πάολο επί της Νάπολι με 2-1 αύξησε τη διαφορά της από τους «παρτενοπέι» στους +16, ενώ πλέον στόχος είναι να κατακτήσει αήττητη το πρωτάθλημα.

Το ματς δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για τη Νάπολι η οποία στο 25΄ έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μερέτ και 3 λεπτά αργότερα ο Πιάνιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ.

Ο Εμρέ Τσαν με κεφαλιά στο 39΄ έγραψε το 0-2 για τη Γιούβε, η οποία είχε βάλει γερές βάσεις για τη νίκη από το ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως, και συγκεκριμένα στο 48΄ η Γιουβέντους έμεινε και εκείνη με 10 παίκτες λόγω της δεύτερης κίτρινης κάρτας του Πιάνιτς.

Έτσι, η Νάπολι αύξησε την πίεση της και μείωσε με τον Καγιεχόν στο 61΄ σε 1-2. Η μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση χάθηκε στο 83΄ όταν ο Ινσίνιε σε εκτέλεση πέναλτι σημάδεψε το δοκάρι.

Το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος και η Μεγάλη Κυριά δεν σταματάει πουθενά!