Με βολές και…πέναλτι στο 50%!

εν χρειάζονται ιδιαίτερες αναλύσεις για το παιχνίδι του ΑΡΗ στο Περιστέρι.

Ο ΑΡΗΣ ήταν κάκιστος στο πρώτο ημίχρονο, έκανε ένα σουτ του Ματέο στα…περιστέρια, βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα γκολ που δεν θα έτρωγε ούτε παιδική ομάδα, αλλά πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 καθώς και ο Ατρόμητος έδειχνε πολύ προσεκτικός στην ανάπτυξή του.

Θεωρώ ξεκάθαρα ότι δεν βγαίνει στον Παντελίδη η αλλαγή του Μάβραι για πολλούς και διάφορους λόγους, δεν του βγαίνει η παρουσία του Τζανακάκη αντί του Κωνσταντινίδη στο δεξί άκρο της άμυνας, δεν του βγαίνει η…ψιλοαναγκαστική παρουσία του Κολάσο αντί του Ντιγκιονί που έμεινε εκτός και την ίδια στιγμή είδε να μένει εκτός και ο Μαρτίνες, αλλά και ο Ναζλίδης (που ως παίκτης που προέρχεται οπαδικά από την ομάδα θα έπρεπε να γνωρίζει τις αντιδράσεις για τα ποσταρίσματα στα… χιόνια πριν το ματς-και ενώ μάλιστα απουσίαζε λόγω ίωσης πριν 2 μέρες-, αλλά αυτή είναι μία άλλη κουβέντα για άλλη ώρα).

Από τις 3 αλλαγές ο Παντελίδης εξήγησε σε σχετική ερώτηση το γιατί ο Μάβραι αντί του Δεληζήση, αλλά…

Στο πρώτο ημίχρονο είναι κακός ο Ματέο, κακός ο Γιουνές,υποφερτός ο Γκάμα,αλλά ακίνδυνος, με πολλά λάθη ο Σιώπης, κακός ο Τζανακάκης, αλλού ο Μενέντεθ, μέτριος ο Μπάσα, μέτριο το κεντρικό αμυντικό δίδυμο,αλλά χωρίς ιδιαίτερες απειλές, κακός ο Κολάσο.