ΑΡΗΣ: Τρία γκολ, στις καθυστερήσεις

Συγκλονιστικό φινάλε είχε το χθεσινό ματς του Ο.Φ.Η. με τον ΑΡΗ, καθώς οι “κίτρινοι” βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα δύο φορές, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Και στο τέλος κερδίζει ο ΑΡΗΣ. Η μαχητικότητα και το πάθος που βγάζει η ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, είναι ένα χαρακτηριστικό που την συνοδεύει από το ξεκίνημα της σεζόν. Οι “κίτρινοι”, μόλις πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης, δεν επαναπαύτηκαν, αλλά μέσα σε ένα λεπτό, κατάφεραν να σκοράρουν και δεύτερη φορά, φτάνοντας, τελικά, στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Με τα δύο τέρματα που πέτυχε ο Γιουνές στις τελευταίες στιγμές της αναμέτρησης, ο ΑΡΗΣ έφτασε τα τρία συνολικά τέρματα, σε καθυστερήσεις αγώνα. Το άλλο, το έχει πετύχει ο Ματέο Γκαρσία, στο ματς της 5ης αγωνιστικής με τον Αστέρα Τρίπολης, όταν είχε σκοράρει στο 90+3, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.