Οι καθοριστικές αλλαγές του Ερέρα

Ο πάγκος… έβαλε πλάτη για τον ΑΡΗ ώστε να έρθει η νίκη στη χθεσινή αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης.

Η είσοδος του Ναζλίδη στις αρχές της επανάληψης έδωσε έναν εξτρά παίκτη στην επίθεση. Φαινόταν όμως ότι έλειπε κάτι. Και αυτό ήρθε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Ο Μαρτίνες πήρε τη θέση του μέτριου Ντιγκινί και σε συνδυασμό με την είσοδο του Σιώπη η λειτουργεία του ΑΡΗ ανέβηκε μία ταχύτητα πάνω, δυσκολεύοντας αρκετά την άμυνα του Αστέρα Τρίπολης.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι από την εξαιρετική πάσα του Σιώπη ο Γκαρσία βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο και κέρδισε το πέναλτι. Οπως επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε και την υποδειγματική αντεπίθεση της ομάδας στα τελευταία λεπτά με τον Μαρτίνες, ο οποίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Γκαρσία για το 2-0.