Φιλική νίκη για την Αυστραλία

Με σκόρερ τον -γεννημένο τον Ιανουάριο του 1999- Ντάνιελ Αρζάνι, η Αυστραλία επικράτησε με σκορ 2-1 της Ουγγαρίας σε φιλική αναμέτρηση στην Βουδαπέστη.

Στο αποψινό φιλικό παιχνίδι της Βουδαπέστης, η Αυστραλία άνοιξε το σκορ με τον 19χρονο Ντάνιελ Αρζάνι (ο νεότερος ποδοσφαιριστής που θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Κύπελλο είχε μπει ως αλλαγή ένα λεπτό νωρίτερα), ωστόσο «έχασε» τον Τόμι Γιούριτς, ο οποίος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο ημίχρονο αλλά αντικαταστάθηκε με ενοχλήσεις στο γόνατο από τον πολύπειρο Τιμ Κέιχιλ στο 80ο λεπτό, δέχθηκε το τέρμα της ισοφάρισης με ένα… εντυπωσιακό αυτογκόλ του Τρεντ Σένσμπουρι στο 88′, όμως πήρε τελικά τη νίκη με σκορ 2-1 χάρη σε νέο αυτογκόλ, αυτή τη φορά από τον Ταμάς Καντάρ των Ούγγρων στις καθυστερήσεις.