Νέα νίκη για την ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο!

Τη νικηφόρα πορεία της στο πρωτάθλημα συνέχισε η ομάδα μπάσκετ με αγωνιστικό αμαξίδιο του ΑΡΗ, η οποία επικράτησε έπειτα από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι του Αστέρα Τρικάλων με σκορ 44-42.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ’ όλη την διάρκειά του, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα για 30 λεπτά. Στην τελευταία περίοδο, ο ΑΡΗΣ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του αμυντικά, κρατώντας την ομάδα των Τρικάλων πολύ χαμηλά σε παραγωγικότητα (μόλις δύο πόντους κατάφεραν να σημειώσουν οι φιλοξενούμενοι). Στην επίθεση, κυκλοφορώντας με υπομονή την μπάλα, βρήκε τις λύσεις και έφτασε τελικά στη νίκη.