Κακή εμφάνιση και ήττα για το παιδικό

Την ήττα με σκορ 85-61 από τον Π.Α.Ο.Κ., γνώρισε η παιδική ομάδα μπάσκετ του ΑΡΗ.

Οι “κίτρινοι” ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και καθ’ όλη την διάρκεια του Α΄ ημιχρόνου διατηρούνταν σε επαφή με το σκορ. Στην Γ΄ περίοδο όμως, οι παίδες του ΑΡΗ έχασαν τελείως τον συντονισμό και την συγκέντρωσή τους, δέχθηκαν επιμέρους σκορ 20-6, γεγονός που επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν διψήφια διαφορά στο σκορ και να την διατηρήσουν μέχρι τέλους.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 37-35, 57-41, 85-61

ΠΑΟΚ (Αλμπάνης): Δακουράς, Αργυριάδης 4, Χαρίτογλου 15(1), Χρονόπουλος 2, Μαστροδημήτρης 4, Χαραλαμπίδης, Πετανίδης 10(1), Φίλλιος 19(2), Τανούλης 2, Καραγιαννίδης 10, Κόνσουλας 11, Παναγιώτου 8(2).

ΑΡΗΣ (Τσάικος): Βουρτζούμης 5(1), Ζεϊμπέκης 4, Σπόντης 7(1), Καπόνης 5, Κώνστας 15(1), Παγώνης 4, Ανδρέου 1, Ντίτσιος, Γκοτζαμανίδης 9(1), Σουκέρας, Καλαϊτζάκης, Νετζήπογλου 11(2)