Ο Λεβαντόφσκι οδήγησε την Μπάγερν ξανά στην κορυφή (highlights)

Η Μπάγερν Μονάχου κέρδισε με 2-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν, στο ντέρμπι κορυφής με το οποίο έπεσε η αυλαία των σημερινών αναμετρήσεων στην Bundesliga, επιστρέφοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι “ασπιρίνες” ήταν καλύτερες στην αρχή και πήραν το προβάδισμα στο 14’ όταν από εκτέλεση κόρνερ και γέμισμα του Αμίρι από τα δεξιά, ο… ξεχασμένος Σικ εξαπέλυσε ένα φοβερό σουτ με το αριστερό, σκοράροντας για δεύτερη σερί εβδομάδα και πετυχαίνοντας το 1-0.

Ο Λεβαντόφσκι σκόραρε με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μίλερ από δεξιά, για το 1-1 στο 43ο λεπτό, φτάνοντας παράλληλα τα 16 τέρματα φέτος σε 12 εμφανίσεις στη Bundesliga.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, από λάθος κοντρόλ του Τα και κλέψιμο του Κίμιχ, η μπάλα έφτασε στον Λεβαντόφσκι, που με δυνατό σουτ την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα, για το 1-2.