Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το AllAboutARIS

Ο ΑΡΗΣ υποδέχεται την Καλλιθέα (AllAboutARIS, Libero 107,4 , Ert WebTV) στο “Κλεάνθης Βικελίδης” για την τρίτη αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League.

Ο Δημήτρης Σπανός και οι παίκτες του, καλούνται να επιστρέψουν στην πραγματικότητα μετά το παιχνίδι της Τετάρτης απέναντι στην Μπόκα Τζούνιορς.

Μοναδικός στόχος των “κιτρίνων” είναι η 3η νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS για να παρακολουθήσετε την εξέλιξη του αγώνα.

Την επόμενη εβδομάδα οι “κίτρινοι” ταξιδεύουν στη Κρήτη για να αντιμετωπίσουν τον Εργοτέλη ο οποίος ηττήθηκε σήμερα από την Παναχαϊκή.

Ο ΑΡΗΣ θα κάνει το 3/3 και θα παραμείνει στην κορυφή της Stoiximan.grFootball League. Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού δεν έχει δεχτεί γκολ.

Ο ΑΡΗΣ με δύο γκολ του Δημήτρη Διαμαντόπουλου (41′, 77′) θα πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!

Πιέζει η Καλλιθέα. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων!

87′ Αλλαγη! Ο Στέλιος Μαραγκός περνάει στο παιχνίδι στη θέση του Βαγγέλη Πλατέλλα.

Αλλαγή! Ο Τουρούκης στη θέση του Καντέ.

84′ Παράλληλη σέντρα του Τζανακάκη. Για λίγο ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος δεν ολοκλήρωσε το χατ-τρικ.

81′ Σουτ του Πλατέλλα στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα στα σώματα.

78′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Σέντρα του Πασά, ανενόχλητος ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα!

73′ Κερδισμένο κόρνερ για την Καλλιθέα.

72′ Η μπάλα κινείται στο χώρο του κέντρου τα τελευταία λεπτά.

68′ Διπλή αλλαγή για τον ΑΡΗ! Ο Μπάμπης Παυλίδης στη θέση του Κενάν Μπαργκάν και ο Γιώργος Βαλεριάνος στη θέση του Χρήστου Μπούρμπου!

65′ ΑΛΛΑΓΗ! Ο Χοτζαλί περνάει εκτός και τη θέση του στον αγωνιστικό χώρο παίρνει ο Γκέτσι

64′ Εξαιρετικό σουτ του Πλατέλλα. Κόρνερ για τον ΑΡΗ.

61′ Κόβουν οι παίκτες της Καλλιθέας μια σέντρα του Μπούρμπου.

60′ Κερδισμένο φάουλ για τον ΑΡΗ. Στο έδαφος Μπούρμπος και Μίνγκος.

58′ Ο ρυθμός έχει πέσει και επικρατεί ανεξήγητη ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

56′ Παρατηρήσεις σε Τζανακάκη και Μίνγκο.

55′ Ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων

53′ Παλεύει και κερδίζει πλάγιο ο Χρήστος Μπούρμπος.

52′ Σουτ από τον Βασιλείου, μπλοκάρει σταθερά ο Καντιμοίρης.

51′ Ο Μπαργκάν παραχωρεί κόρνερ στην Καλλιθέα.

50′ Κίτρινη κάρτα για τον Γιάννη Πασά σε φάουλ στο χώρο του κέντρου.

48′ Η Καλλιθέα θέλει να βρει χώρους ώστε να πιέσει.

ΑΛΛΑΓΗ! Ο Μάκο στη θέση του Μήλιου

Ο ΑΡΗΣ θα μπορούσε να προηγείται και με μεγαλύτερο σκορ, αλλά ο Χουσεϊν Μουμίν έχασε μια τεράστια ευκαιρία στο 36′ με απελπιστικά άστοχο σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής. Συνέχεια στο παιχνίδι σε 15 περίπου λεπτά.

Ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

45′ Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

43′ Κίτρινη κάρτα για τον Ταλέντο.

42′ Και πάλι ο Πλατέλλας στην περιοχή. Καθυστέρησε και έχασε την μπάλα.

Ο Χρήστος Μπούρμπος έκανε την σέντρα με το αντίθετο πόδι, κάτι που αιφνιδίασε την άμυνα της Καλλιθέας. Ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος πήρε μια σέντρα “πάρε-βάλε”.

40′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ! Εξαιρετικό κατέβασμα του Μπούρμπου, που αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και σεντράρει για το κεφάλι του Δημήτρη Διαμαντόπουλου.

39′ Ακόμα στο έδαφος ο Ταλέντο.

37′ Αυστηρή κίτρινη κάρτα στον Χρήστο Μπούρμπο.

36′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Χουσεϊν Μουμίν που σουτάρει απελπιστικά αουτ λίγο μπροστά από το σημείο του πέναλτι.

35′ Νέο κόρνερ για τον ΑΡΗ. Διώχνουν όπως όπως οι παίκτες της Καλλιθέας.

Κατοχή: 66%-34%

33′ Καλή εκτέλεση από τον Μπαργκάν με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κορωνάκη.

32′ Φάουλ σε πολύ καλή θέση κερδίζει ο Βαγγέλης Πλατέλλας.

30′ Ένα σουτ από τον Ολιβέιρα καταλήγει στην αγκαλιά του Καντιμοίρη.

Τελικές: 5(2) – 1(1)

29′ Αρκετά κακό σουτ από τον Μουμίν.

27′ Κεφαλιά από τον Δεληζήση που καταλήγει σε επιθετικό φάουλ του Πλατέλλα.

26′ Κόρνερ για τον ΑΡΗ που καταλήγει σε εκ νέου κόρνερ.

25′ Κακή σέντρα από πλεονεκτική θέση για τον Λευτέρη Ιντζόγλου

24′ Σκληρό φάουλ του Χοτζάλι στον Πλατέλλα. Κίτρινη κάρτα για τον παίκτη της Καλλιθέας.

22′ Πολύ ωραία φάση με τον Πλατέλλα να σουτάρει πάνω στον Κορωνάκη.

20′ Ο Πλατέλλας βρίσκει εξαιρετικά τον Διαμαντόπουλο αλλά κόβει ο Ντιακιτέ.

18′ Ωραία ενέργεια από τον Πασά που κερδίζει πλάγιο.

17′ Σουτ από τον Ιντζόγλου, αρκετά άουτ.

15′ Κόρνερ για τον ΑΡΗ μετά από καλή ενέργεια του Πλατέλλα.

11′ Καθυστέρησε ο Διαμαντόπουλος και το σουτ σε δεύτερο χρόνο πέρασε κόρνερ.

9′ Κίτρινη για τον Ντιακίτέ. Η εκτέλεση του φάουλ απομακρύνεται εύκολα.

7′ Συνεχίζει την πίεση ο ΑΡΗΣ

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν, Ιντζόγλου, Πλατέλλας, Πασάς, Μπαργκάν, Διαμαντόπουλος

Καλλιθέα (Μαρσέλο Τροϊζί): Κορωνάκης, Μπράιμα, Συριόπουλος, Ντιακιτέ, Παπαγγέλης, Μίγγος, Σμυρλής, Μηλιός, Χοτζάλι, Βασιλείου, Ταλέντο

Στον πάγκο για τον ΑΡΗ: Αναγνωστόπουλος, Νίκιτς, Μαραγκός, Βαλεριάνος, Καπνίδης, Μιλούνοβιτς, Παυλίδης

Στον πάγκο για την Καλλιθέα: Κουτογλίδης, Γκέτζι, Παναγιωτίδης, Ζεράι, Τουρούκης, Μάκος, Ξομπλιός