Έβγαλε αντίδραση έστω και στην… εκπνοή η Μάλαγα (vid)

Μπορεί να συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη, όμως η Μάλαγα έβγαλε επιτέλους αντίδραση. Η ομάδα του Μίτσελ έσωσε τον βαθμό στο εντός έδρας ματς με την Μπιλμπάο πετυχαίνοντας δύο γκολ στο φινάλε του ματς (3-3).

Οι Βάσκοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Αντούριθ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 35’ με τον Ρολάν, όμως με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου είδαν και πάλι την Μπιλμπάο να περνάει μπροστά στο σκορ με γκολ του Ινιάκι Γουίλιαμς (51’). Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-1 στο 70’ όμως η Μάλαγα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στο 81’ ο Μπαϊσέ μείωσε και τρία λεπτά αργότερα ο Ρολάν (84’) έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του Μίτσελ, που έστω και με θρίλερ κατάφερε να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της La Liga.