"Τούμπαρε" την Νάπολι η Ατλέτικο

Έφερε… τούμπα την Νάπολι και πέρασε στον τελικό του τουρνουά Audi Cup η Ατλέτικο. Οι Μαδριλένοι παρότι είδαν τους Ιταλούς να προηγούνται, επικράτησαν εν τέλει 2-1 δείχνοντας πολύ καλό πρόσωπο

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Η μεγαλύτερη ευκαιρία, πάντως, άνηκε στην Νάπολι με τον Μίλικ να μην μπορεί να νικήσει τον Όμπλακ από την άσπρη βούλα. Ότι δεν έκανε, πάντως, ο Πολωνός, το έκανε στην επανάληψη ο Καγιεχόν, ο οποίος στο 56ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους Ιταλούς.

Ωστόσο, στη συνέχεια το γήπεδο άρχισε να… γέρνει με την Ατλέτικο να φτάνει στην ανατροπή. Ο Φερνάρντο Τόρες στο 72’ μετά από γύρισμα του Γκριζμάν ισοφάρισε και το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Βιέτο από κοντά στο 81ο λεπτό.