Δεν τα κατάφεραν οι κορασίδες του ΑΡΗ

Οι "κιτρινόμαυρες" σημείωσαν τη δεύτερη τους ήττα

Ο Αρης προηγήθηκε με 4-0 στο ξεκίνημα, ενώ ο Παναθηναϊκός πέτυχε τους πρώτους του πόντους, δυόμισι λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα. Οι “πράσινες” έκαναν σερί 2-14 και πέρασαν με διαφορά οκτώ πόντων (6-14) στο όγδοο λεπτό. Με τρίποντο της Γράψα ο Αρης μείωσε σε 13-16 και με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος.

Με νέο σερί 7-0 ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Αθήνας, καθώς οι “κίτρινες” σημείωσαν τους πρώτους τους πόντους με τρίποντο της Βαντσιούρη στο 15ο λεπτό. Η διαφορά ξεπέρασε τους δέκα πόντους (16-27) δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα και συνέχισε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το 27ο λεπτό όταν έφθασε τους 20 (19-39). Τα επόμενα λεπτά ήταν μια τυπική διαδικασία για την Αθηναϊκή ομάδα, που η υπέρ της διαφορά έφθασε μέχρι τους 28 πόντους στο φινάλε.

Δεκάλεπτα: 13-16, 18-27, 22-44, 27-55

Διαιτητές: Δεσλής-Δόλγυρας

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Γκρίτζαλη 9, Ουζούνη, Γράψα 9(2), Βαντσιούρη 5(1), Σοφιανάκου, Εφραιμίδου, Μπαξεβανίδου, Μπερμπέρη, Νεοχωρίτη 1, Καρβουνιάδου, Κωφοκώτσιου 3, Κυρπιζλίδου.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π. 10, Στεφάνου, Μουρίκη, Κάραλη 13(1), Τζερεμέ 2, Κοιλιά Ν. 3, Μπεζαϊτη 3,Τάρλα 4, Ζάρρη 2, Μαυράκη 5(1), Εζέτζα 7, Γάτου 6(2).