Στον τελικό η Κ-19!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπουλγκουρίδης για τους "κιτρινόμαυρους"

Το τίτλο στο πρωτάθλημα Νέων της Stoiximan Football League θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει η Κ-19 του ΑΡΗ.

Οι “κιτρινόμαυροι” επικράτησαν της Καλλιθεάς με 3-2 στον δεύτερο ημιτελικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στην Καρδίτσα και έτσι προκρίθηκαν στο τελικό όπου θα αντιμετωπίσουν τον ΟΦΗ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Πασχάλη Μελισσά ήταν ο Ηλίας Μπουλγκουρίδης. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 21′ και δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 35′ ο Πατσιαβάς πέτυχε το τρ΄το γκολ του ΑΡΗ, για να ακολουθήσει η απάντηση της Καλλιθεάς.

Η ομάδα του “Ελ Πάσο” μείωσε σε 3-1 με τον Σχίζα στο 39′ και στην επανάληψη αύξησε την πίεση της με αποτέλεσμα να πετύχει κι άλλο γκολ, αυτή τη φορά στο 83′ με τον Γκέσι. Παρόλα αυτά η ανατροπή δεν ήρθε για τους τυπικά φιλοξενούμενους, με τον ΑΡΗ να παίρνει τη νίκη με 3-2 και μαζί το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό.