Το γιόρτασε με τριπλ-νταμπλ ο Giannis (vids)

Δεν σταματάει πουθενά!

«Τριπλός» ο Γιάννης Αντετοκούμπο και νίκη για Μπακς που θα είναι τουλάχιστον έκτοι στην Ανατολή. Ο Έλληνας άσος έκανε τριπλ-νταμπλ (τρίτο φετινό) στο εντός έδρας 89-79 της ομάδας του Μιλγουόκι επί των Χόρνετς, έχοντας δέκα πόντους (5/11 δίποντα), 11 ριμπάουντ (όλα αμυντικά), 10 ασίστ, μια τάπα και τέσσερα λάθη σε 36 λεπτά. Στο ημίχρονο ο Giannis βραβεύτηκε για την ανάδειξή του ως παίκτη του μήνα Μαρτίου στην της Ανατολικής Περιφέρειας και αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Ο Μονρό είχε 16 πόντους, όπως και ο Σνελ, ενώ οι Μίντλετον-Τέρι σημείωσαν από 15. Τρομερή τέταρτη περίοδο έκαναν οι γηπεδούχοι και με επιμέρους σκορ 28-13, έφθασαν στη νίκη. Ο Κιντ-Γκιλχριστ έβαλε 13 για τους ηττημένους και από 12 Γκράχαμ και Λαμπ.

Πηγή: sport-fm.gr