Ήττα για τις γυναίκες

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΑΡΗ ηττήθηκε από τον Παναθλητικό Συκεών με 64-77, στο περιθώριο της 20ης αγωνιστικής.

Οι «κίτρινες» δεν είχαν ρυθμό στο Α΄ ημίχρονο, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενες να πάνε με προβάδισμα 26 πόντων στ’ αποδυτήρια. Στο Γ΄ δεκάλεπτο η κατάσταση δεν βελτιώθηκε για τον ΑΡΗ, με τον Παναθλητικό να πηγαίνει με +23 πόντων στο τελευταίο δεκάλεπτο (44-67).

Στην τελευταία περίοδο, τα κορίτσια του ΑΡΗ έκαναν μία προσπάθεια να επιστρέψουν στην διεκδίκηση της νίκης, αλλά το επιμέρους 20-10 που έτρεξαν, δεν ήταν αρκετό για να φέρει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-26, 26-52, 44-67, 64-77

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Κιλαζίδου 7(1), Μακένζι 22, Καραβέλη 6, Γράψα 3(1), Κατσαμούρη, Κουφογιάννη 3, Τσινέκε Ε. 7(1), Παπαρδέλα 2, Τράντα 7(1), Μοντγκόμερι 7, Γκλεζάκη

Παναθλητικός (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 6, Μπάλα, Αναγνωστοπούλου, Κανταρά 20(4), Σύρρα 2, Μπαχαρίδου, Νάστου 12(2), Κυρατζή 8(2), Μπούκιν 6, Σούμπερτ 18, Γαϊτάνη 4, Καλογρίδου 1