Δεν το χάρηκε ο Παυλίδης

Ο Μπάμπης Παυλίδης πραγματοποίησε την κορυφαία του εμφάνιση με την φανέλα του ΑΡΗ, αλλά το τελικό 2-2, δεν τον άφησε να το χαρεί.

Ο Έλληνας μέσος έκανε πολύ καλό παιχνίδι εχθές κόντρα στον Απόλλωνα και αν ο ΑΡΗΣ έπαιρνε το «τρίποντο» της νίκης θα ήταν ένας από τους υποψήφιους MVP. Πολλά τρεξίματα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, σωστές τοποθετήσεις, πολλές κερδισμένες μονομαχίες και φυσικά η ασίστ στο γκολ του Ίλιτς στο 14ο λεπτό με το οποίο οι «κίτρινοι» άνοιξαν το σκορ, ήταν τα θετικά που έκανε εχθές ο αμυντικός χαφ του ΑΡΗ.

Εκτός από τα παραπάνω, υπάρχει και η φάση του 65ου λεπτού, όταν ο Παυλίδης έφυγε από κανονική θέση , αλλά ο βοηθός σταμάτησε το παιχνίδι, υποδεικνύοντας -λανθασμένα- τον παίκτη των «κιτρίνων» σε θέση οφ-σάιντ