Επιστροφή με νίκη

Πολύ καλή εμφάνιση από τις αθλήτριες του ΑΡΗ

Οι κίτρινες νίκησαν εύκολα τον Ε.Ο. Σταυρούπολης με σκορ 84-22 στον πρώτο τους αγώνα για το 2017,στα πλαίσια της ένατης εξ αναβολής αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου του ομίλου του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Οι κίτρινες ξεκίνησαν την νέα χρονιά πολύ καλά και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 20-4 στο σκορ και στο ημίχρονο με 36-14!

Στο τρίτο δεκάλεπτο,οι νεάνιδες του ΑΡΗ έπαιξαν φοβερή άμυνα και δέχτηκαν μόνο δύο πόντους,ακόμα πέτυχαν 23 πόντους και το σκορ έγινε 59-16 υπέρ του ΑΡΗ!

Έτσι, οι νεάνιδες του ΑΡΗ νίκησαν άνετα τον Ε.Ο. Σταυρούπολης,στον πρώτο τους αγώνα για το 2017,με σκορ 84-22.

Ο προπονητής του ΑΡΗ μοίρασε τον χρόνο σε όλες τις παίκτριες που είχε στην διάθεση του,οι οποίες σκόραραν όλες!

Πρώτη σκόρερ από τον ΑΡΗ ήταν η Καλλιόπη Γιαννουσίου με 26 πόντους.
Επίσης, διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχε και η Σοφία Γκρίτζαλη με 14 πόντους.

Οι κίτρινες είναι πρώτες αήττητες σε 12 αγωνιστικές, με 24 βαθμούς με πόντους 767-258.

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 17/1/2017 στις 21:00,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, εναντίον του Ερμή Λαγκαδά,για την 14η αγωνιστική του ομίλου του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Δεκάλεπτα: 20-4, 36-14, 59-16, 84-22

Διαιτητές: Καρμπά-Αγραφιώτης Β.

ΑΡΗΣ(Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Μπερμπέρη 4, Γκρίτζαλη 14, Γιαννουσίου 26, Νιγδέλη 7, Βαντσιούρη 6(1), Ουζούνη Μάγδα 8, Μπουντούκα 8, Κυριακοπούλου 2, Αβρονιδάκη 5, Γράψα Εύα 4.

Ε.Ο. Σταυρούπολης(Ξενίδης): Πολυχρονιάδου 2, Δροσάκη 10(2), Ντερκαραμπετιάν, Σεβασλιάν 1, Μητρακοπούλου 3, Μαυρίδου Σ., Μαυρίδου Π., Τετράδη-Γαρούφου 2, Σιαλδά 4,Ασλανίδου, Κανάκη.