Καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο!

5 γκολ στο 1ο ημίχρονο για τον ΑΡΗ

Καταιγιστικός ο ΑΡΗΣ στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας 5 γκολ.

Οι “κίτρινοι” μπήκαν από την αρχή του παιχνιδιού δυνατά στο ματς και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον Έβρο να αντιδράσει. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ευτύχησε να προηγηθεί από νωρίς στην αναμέτρηση , όταν στο 9′ ο Αντώνης Καπνίδης με ψύχραιμο πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.  Με τον ίδιο παίκτη να ευστοχεί 3 λεπτά αργότερα σε εκτέλεση πέναλτυ και να σημειώνει και το 0-2.

Στα λεπτά που ακολούθησαν το Σουφλί προσπάθησε να αντιδράσει όμως χωρίς κάποια σημαντική φάση.

Στο 34′ ο Ντούνης μετά από ασσίστ του Βουτσιά δίνει αέρα 3 τερμάτων στην ομάδα του ΑΡΗ και σβήνει τις όποιες ελπίδες του Έβρου να αντιδράσει.

2 λεπτά αργότερα ο ΑΡΗΣ θα πετύχει και 4ο τέρμα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τάτου ο Κωνσταντινίδης θα κερδίσει την κεφαλιά και θα σημειώσει το 0-4 για τον ΑΡΗ.

Με την λήξη του 1ου ημιχρόνου να πλησιάζει ο ΑΡΗΣ δεν έδειξε καμία διάθεση να πατήσει “φρένο” και στο 40′ ο Μάρκος Ντούνης “ζευγαρώνει” τα τερματά του  μ’ έναν κεραυνό μέσα από την περιοχή. Κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μπινόπουλο.

Το δεύτερο μέρος αναμένεται να είναι εξίσου θεαματικό…