Επτάψυχη Λέστερ

Η Ουέστ Χαμ προηγήθηκε της Λέστερ με 1-2 στο 86, όμως ο Ουλόα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας, διατηρώντας την σε απόσταση ασφαλείας από την 2η Τότεναμ.

Οι “αλεπούδες” ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και στο 18ο λεπτό, ο Βάρντι άνοιξε το σκορ. Η απάντηση της Ουέστ Χαμ ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 84΄, όταν ο Άντι Κάρολ με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι, έφερε το ματς στα ίσια. Πριν προλάβει να συνέλθει από το σοκ, η ομάδα του Ρανιέρι δέχτηκε δεύτερο γκολ στο 86ο λεπτό από τον Κρέσγουελ. Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 95 κέρδισαν πέναλτι τ’ οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Ουλόα, χαρίζοντας την ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.