Εύκολα οι έφηβοι

Το εφηβικό τμήμα μπάσκετ του ΑΡΗ, ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στην επανάληψη, κέρδισε με 63-82 το ΠΚ Νεάπολης.

Οι “κίτρινοι” πήραν εξ’ αρχής τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του ΑΡΗ ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους σε άμυνα κι επίθεση, πήραν διψήφια διαφορά κι έφτασαν με άνεση στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 32-40, 44-63, 63-82

ΠΚ Νεάπολης (Μπούμπας-Τασόπουλος): Σουλτάνης 9, Τιγκιρίδης 2, Χαριτίδης, Χριστοφορής, Χύτας 10, Θεοδωρίδης, Καρασαββίδης 6, Χατζηστεφάνου 12(2), Στεργιόπουλος, Ζουμπουλίδης 5, Τσιώτρος 11(1), Χριστοδούλου 8.

ΑΡΗΣ(Μπουσβάρος): Κογκαλίδης 3(1), Λαζάρου 18, Αλτίνης, Τσιμίδης, Καλαϊτζάκης 21, Φώτης, Αθαναηλίδης 4, Σαββίδης 14(1), Καρασίμος, Παντόπουλος 9, Πασχαλίδης 12.