Έχασε κι άλλο έδαφος η Νάπολι

Τρίτη διαδοχική γκέλα για τη Νάπολι, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Φιορεντίνα και απέχει πλέον τρεις βαθμούς από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Η Φιορεντίνα ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και στο 6ο λεπτό πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Αλόνσο. Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί στο στρατόπεδο των «Βιόλα», ο Ιγουαίν έφερε εκ νέου το σκορ σε ισορροπία με γκολ στο 7ο λεπτό.

Στον εναπομείναντα χρόνο, καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, με αποτέλεσμα να μοιραστούν στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Νάπολι παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας με 58 βαθμούς (τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Γιουβέντους). Η Φιορεντίνα από την πλευρά της μετράει πλέον 53 βαθμούς και μοιράζεται την 3η θέση μαζί με την Ρόμα.