Ήττα για την Άλμπα

Την ήττα με 90-80 από την Λούντισμπουργκ γνώρισε η Άλμπα Βερολίνου, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να άρουν διψήφια διαφορά στο σκορ από την πρώτη κιόλας περίοδο. Η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς βελτιώθηκε, επιθετικά, στην συνέχεια, όμως η άμυνά της δεν ήταν στον επιθυμητό βαθμό αποτελεσματική, γεγονός που επέτρεπε στην Λούντισμπουργκ να διατηρεί την διαφορά σε διψήφιο νούμερο.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα από το Βερολίνο έκανε μία ύστατη προσπάθεια ν’ αντιστρέψει την εις βάρος της κατάσταση, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν σωστά το υπέρ τους προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-11, 46-32, 72-56, 90-80