Με οδηγό τον Ομπαμεγιάνγκ η Ντόρτμουντ

Στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε η Ντόρτμουντ, η οποία κέρδισε με 4-1 την Στουτγκάρδη.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους και μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο Κάστρο έβαλε μπροστά την ομάδα του. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 19 ο Κάστρο “έφτιαξε” το δεύτερο γκολ για τον Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος απο πλεονεκτική θέση δεν λάθεψε κι έκανε το 2-0. Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτο μέρους ο Ντιντάβι έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Στουτγκάρδη, μειώνοντας σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Τόμας Τούχελ κατάφερε να ξαναπάρει “αέρα” δύο τερμάτων, όταν στο 65 ο Νίντερμαϊερ στην προσπάθειά του ν’ απομακρύνει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ομπαμεγιάνγκ στο 90ο λεπτό, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι.