LIVE: Γκαζιαντεπ-ΑΡΗΣ 70-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΑΡΗΣ αντιμετωπίζει την Γκαζιαντέπ σε φιλικό αγώνα, τον τελευταίο πριν τον αγώνα Κυπέλλου με την ΑΕΚ.

Μέσω του twitter της ΚΑΕ ΑΡΗΣ σας μεταφέρει το AllAboutARIS την εξέλιξη του αγώνα.

Καλό ξεκίνημα για τον ΑΡΗ μπροστά με 0-7
Σταθερό προβάδισμα για τους “κίτρινους” με 13-21
Τέλος πρώτης περιόδου 15-21 προηγείται ο ΑΡΗΣ
Με τρίποντο Ζάρα 18-24
Η διαφορά στους 13 για τους “κίτρινους” 20-33
Οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη συνεχίζουν να κυριαρχούν, 25-40 μετά από τρίποντο του Κοέν
Ο ΑΡΗΣ κλείνει μπροστά το πρώτο ημίχρονο.
Γκαζιαντέπ-ΑΡΗΣ 29-43

Ξεκίνησε η 3η περίοδος
Μπροστά ο ΑΡΗΣ με 32-45
Στο παρκέ ο Ντόμινικ Ουότερς μετά από μάι προσπάθεια του να βγάλει αιφνιδιασμό, δείχνει να πονάει και πέρασε εκτός αγώνα. Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό.

Η Γκαζιαντέπ μειώνει σε 39-45 στο 24ο λεπτό του αγώνα.
Η Γκαζιαντέπ έκανε ένα σερί 14-0 πριν σκοράρει ο Ξανθόπουλος για το 41-47
Επιστρέφει ο Ουότερς, τελικά δεν είχε κάτι σοβαρό από την προηγούμενη πτώση του στο παρκέ.
Τραγική η τρίτη περίοδος για τον ΑΡΗ, ο οποίος πέτυχε μόλις έξι πόντους, όμως κρατάει το προβάδισμα.
Τέλος τρίτης περιόδου: Γκαζιαντέπ-ΑΡΗΣ 48-49

Ο ΑΡΗΣ βρέθηκε στο -1 (50-49) αλλά αντέδρασε και προηγείται με 53-55 με τέσσερις συνεχόμενους πόντους του Ουότερς.

Ο ΑΡΗΣ παρά το κακό δεύτερο ημίχρονο, να διατηρεί το προβάδισμα, με “γκολ φάουλ” του Κοέν και δίποντο του Ουότερς, μπροστά με 66-63 στο 38ο λεπτό.
Δύο βολές από Ουάιτ και 63-68

Ο Κάλογουει χρεώνεται με τεχνική ποινή μετά από φάουλ στον ΜακΝίλ στα 52”
Ο Αμερικανός του ΑΡΗ με 1/3 κάνει το 65-69
Καλάθι από τον Κοέν και 65-71 στα 42΄΄
Η Γκαζιαντέπ μειώνει σε 69-71 μόλις πέντε δευτερόλεπτα για το τέλος του αγώνα.
Φάουλ κερδίζει ο Ουότερς ο οποίος όμως αστοχεί στην πρώτη βολή, μέσα η δεύτερη και 69-72 μόλις τέσσερα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε.
Οι Τούρκοι κερδίζουν φάουλ στα 2”, 70-72 και αστοχούν επίτηδες στην δεύτερη με αποτέλεσμα να υπάρξει παράβαση και η μπάλα στον ΑΡΗ.
Φάουλ στον Ουότερς ο οποίος διαμορφώνει το τελικό 70-74.