Μπροστά παρά την εχθρική διαιτησία

Το σημειώνουμε στο ημίχρονο και με τον ΑΡΗ να είναι μπροστά 8 πόντους γιατί πάρα πολύ απλά η απόδοση των παικτών του Πρίφτη είναι πάρα πολύ καλή.

Το σημειώνουμε στο ημίχρονο και με τον ΑΡΗ να είναι μπροστά 8 πόντους γιατί πάρα πολύ απλά η απόδοση των παικτών του Πρίφτη είναι πάρα πολύ καλή. Όπως και στο παιχνίδι κυπέλλου έτσι και σήμερα η διαιτησία είναι τραγική. Ευνοεί σκανδαλωδώς την Κηφισιά που έχει τις διπλάσιες βολές από τον ΑΡΗ, αλλά το πλέον εξοργιστικό είναι ότι φόρτωσε με 2 φάουλ το Νέιμι στο πρώτο λεπτό (!) και μόλις ξαναμπήκε στο δεύτερο δεκάλεπτο τον χρέωσε με ανύπαρκτο τρίτο φάουλ. Δυο φάουλ συμπλήρωσε και ο Χαρίσης μέσα σε 3 λεπτά, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου ο κ. Πρίφτης βγήκε από τα ρούχα του καθώς δεν δόθηκε καθαρό φάουλ στον Πάσαλιτς. Αντί για το φάουλ όμως χρέωσαν με τεχνική ποινή τον πάγκο του ΑΡΗ! Στο…καπάκι τρίτο φάουλ και στον Χαρίση!

Ο ΑΡΗΣ προηγείται 29-37 στο ημίχρονο, αλλά με τέτοια διαιτησία πρέπει να παλέψει πολύ για να κρατήσει τη νίκη.