Θύμισε Βραζιλία (vid)

Μετά το κάζο του Μουντιάλ η Βραζιλία προσπαθεί να ανασυγκροτηθεί. Το φιλικό στην Τουρκία ήταν ένα θετικό δείγμα.

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο  και θυμίζοντας στο κοινό της ότι… παραμένει Βραζιλία, η νέα «σελεσάο» νίκησε με το εντυπωσιακό 4-0 την Τουρκία σε φιλικό παιχνίδι στην Κωνσταντινούπολη. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο η ομάδα του Ντούνγκα προηγήθηκε με 3-0. Ο Νεϊμάρ στο 20’ με πλασέ άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Καγιά έγινε το 0-2. Στο 44’ ο Βίλιαν έγραψε το 3-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νεϊμάρ στο 60’ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Τουρκία: Ντεμιρέλ (46’ Μπαμπατσάν), Καγιά, Κοϊμπάσι, Ιρτεγκούν, Τουφάν, Άλντιντοπ (46’ Ινάν), Τουράν, Τοπάλ (79’ Καμντάλ), Κίσα (46’ Ερκίν), Μπουλούτ (85΄ Ποτούκ), Ερντίνκ (46’ Σεν).
Βραζιλία: Ντιέγκο Άλβες, Μιράντα, Φιλίπε Λουίς, Νταβίντ Λουίζ, Ντανίλο, Βίλιαν (77’ Ντάγκλας Κόστα), Λουίζ Γκουστάβο (85’ Φρεντ), Φερναντίνιο (73’ Κασεμίρο), Όσκαρ (73’ Κουτίνιο), Λουίζ Αντριάνο (73’ Φιρμίνο), Νεϊμάρ.

Δείτε στο YellowTV τα στιγμιότυπα του αγώνα.