Καβάλα-ΑΡΗΣ 64-77 (Τελικό)

Τέταρτο φιλικό για τον ΑΡΗ

Ξεκίνησε (17.30) το φιλικό του ΑΡΗ στην Καβάλα.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

Εναρξη τέτερτης περιόδου με τον ΑΡΗ να κάνει επιθετικό ντεμαράζ, “σφίγγοντας” παράλληλα την άμυνά του. Σκορ 56-65

Oλοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος, με τον ΑΡΗ να παθαίνει επιθετικό “μπλακ άουτ” στα τελευταία τρία λεπτά, σημειώνοντας ένα καλάθι. Η γηπεδούχος ομάδας μείωσε στους έξι, με το σκορ να είναι 47-53

Μόλις επτά πόντους σημείωσε η  Καβάλα, μετά από επτά -περίπου- λεπτά στην τρίτη περίοδο, ενώ ο ΑΡΗΣ έχει πετύχει δέκα. Οι άμυνες παίζουν το δικό τους ρόλο στη διαμόρφωση του σκορ, αλλά οι παίκτες του Πρίφτη φαίνονται να έχουν επιβάλλει το ρυθμό τους. Σκορ 40-51

Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος

Ευστοχώντας σε 6 τρίποντα, ο ΑΡΗΣ μετέτρεψε το 26-15 σε 33-41, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο του φιλικού με την Καβάλα.

Οι πόντοι του ΑΡΗ: Τόμας 5 (1), Γκίκας 1, Πάσαλιτς 8 (2), Ριντ 7 (1), Βεζένκοφ 12 (2), Σίμτσακ 2, Νέιμικ 6.

Το πρώτο 10λεπτο ολοκληρώθηκε, με την Καβάλα να προηγείται του ΑΡΗ με 22-15. Τους πόντους του ΑΡΗ έχουν σημειώσει οι: Ριντ 4, Βεζένκοφ 4, Τόμας 2, Πάσαλιτς 2, Νέιμικ 2, Γκίκας 1.