Live: ΑΡΗΣ-Γιαβόρ 0-0 (Τελικό)

Πρώτο τεστ για τους παίκτες του Δημήτρη Καλαϊτζίδη

90`+3` Λήξη αγώνα

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90` Μαζουλουξής αντί Γκόλια

86` Εξαλλος ο προπονητής του ΑΡΗ με τον Βούγιοβιτς, ο οποίος “χτύπησε” σε διαδοχικές φάσεις τους Σουνά και Λιόνη, χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος.

84` Τσιάρας αντί Λεμονή και Νικολόπουλος αντί Γιαννίτση

78` Νέα μεγάλη ευκαιρία από τον Σουνά, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα

76` Σουτ από τον Σουνά, προσέκρουσε σε σώματα αμυνομένων

73` Ντούγκας αντί Καπνίδη

71` Ενοχλήσεις νιώθει ο Καπνίδης, μετά από χτύπημα αντιπάλου

65` Mπαϊμάκης αντί Καλογεράκη

58` Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση στα πρώτα λεπτά του Β` ημιχρόνου

46` Εναρξη Β` Ημιχρόνου

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκονται σκάουτερ της Ίντερ και μιας αγγλικής ομάδας, προκειμένου να δουν τον επιθετικό της Γιαβόρ, Ράτκοβιτς, ο οποίος -πάντως- αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Επιθετικός στο τελευταίο 5λεπτο ο ΑΡΗΣ, δημιούργησε μικροευκαιρίες, χωρίς κάτι το ουσιαστικό. Oι παίκτες του Δημήτρη Καλαϊτζίδη παίζουν με τη μπάλα “κάτω” και πιέζουν ψηλά την αντίπαλό τους.

Θετική η εικόνα της Γιαβόρ, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλώς, λόγω χρονικής περιόδου, δείχνει πιο έτοιμη.

46` Τέλος Α` Ημιχρόνου

Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος των καθυστερήσεων

44` Ευκαιρία, που δεν ολοκληρώθηκε για τον ΑΡΗ. Ο Γκόλιας βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά δε βρήκε τη μπάλα

43` Μακρινό σουτ από Σταυρόπουλο, ο Ντογκάτοβιτς απομάκρυνε σε κόρνερ

41` “Ανέβηκε” επιθετικά ο ΑΡΗΣ, χάρη στη διάθεση των Σταυρόπουλου και Σουνά

39` Συνεργασία Λιόνη-Σουνά-Σταυρόπουλου, με τον τελευταίο να πασάρει στον Καπνίδη, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Καλή ευκαιρία για τον ΑΡΗ

37` Bιαστικό σουτ από Ρένια, δεν απείλησε τον κίπερ της Γιαβόρ. Ο νεαρός επιθετικός του ΑΡΗ βρέθηκε σε κάλή θέση, αλλά δεν είδε τις επιλογές που είχε δίπλα του

35` Mικρή διακοπή στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Τσέτσαριτς, ο οποίος περνά εκτός αγωνιστικού χώρου

33` Σουτ από τον Σουνά, έξω από την περιοχή τςη Γιαβόρ, πέρασε άουτ

28` Η Γιαβόρ προσπάθησε να φανεί απειλητική, αλλά ο Καλογεράκης “διάβασε” τη φάση

25` Σουτ του Ράτκοβιτς, έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Καλογεράκη

21` H Γιαβόρ έχει βρει ρυθμό και δείχνει επιθετική διάθεση. Μην ξεχνάμε πως το πρωτάθλημά τους έχει ήδη ξεκινήσει.

16` Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, μετά το λάθος του Λεμονή. Οι Σέρβοι επιχείρησαν σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Καλογεράκης

15` Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Σουνά, ο οποίος είναι και αρχηγός απόψε. Πέρασε ανεκμετάλλευτο, καθώς απομάκρυναν οι Σέρβοι αμυνόμενοι

13` Ο ΑΡΗΣ πιέζει στα πρώτα  λεπτά, χωρίς να απειλήσει. Αντιθέτως, το έκαναν οι Σέρβοι με σουτ του Ντόσιτς, το οποίο πέρασε άουτ

1` Εναρξη αγώνα

Περίπου 500 άτομα βρίσκονται στο “Κλ. Βικελίδης”, δέκα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

AΡΗΣ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Ψυχογιός, Λιόνης, Γιαννίτσης, Γκόλιας, Λεμονής, Σανιά, Σουνάς, Σταυρόπουλος, Καπνίδης, Ρένια

Γιαβόρ (Σλαβένκο Κουζέλιεβιτς): Ντογκάτοβιτς, Ντόσιτς, Σμάγιοβτς, Στογιάκοβιτς, Κολάκοβιτς, Τσέτσαριτς, Γκάγιτς, Σάβκοφ, Βαλίντια, Ζλάτκοβιτς, Ράτκοβιτς