«Δύο πούλμαν η Τσέλσι!»

Με την τακτική της Τσέλσι τα έχει ο προπονητής της Λίβερπουλ Μπρένταν Ρότζερς.

Τα σχόλια για την αμυντική τακτική του Μουρίνιο, με το… πούλμαν μπροστά από την περιοχή της ομάδας του, επανέρχονται από τον Μπρένταν Ρότζερς! Μετά την ήττα της Λίβερπουλ με 2-0 από την Τσέλσι μέσα στο Άνφιλντ, ο Βορειοιρλανδός τεχνικός τόνισε ότι ο αντίπαλος έπαιζε με 10 παίκτες πίσω από τη μπάλα και δεν ήθελε τη νίκη!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Συγχαρητήρια στην Τσέλσι, νίκησε το παιχνίδι, απλά δεν μπορούσαμε να βρούμε το δρόμο για τα δίχτυα. Προφανώς παρατάχθηκαν πολύ αμυντικά. Νομίζω ότι υπήρχαν δύο πούλμαν παρκαρισμένα σήμερα, όχι ένα. Ήταν σαν να έπαιζαν με έξι στην άμυνα και τρεις μέσους μπροστά τους. Αυτοί είναι 10, με τον τερματοφύλακα, για ενενήντα λεπτά πίσω από τη μπάλα

Μόνο αν πετύχεις γκολ νωρίς μπορείς να τους κάνεις να βγουν μπροστά. Ήταν ξεκάθαρο ότι είχαν έρθει και δεν ήθελαν να πάρουν το παιχνίδι, με όλες αυτές τις καθυστερήσεις. Οι παίκτες τα έδωσαν όλα, αλλά μας έλειπε και η τύχη».