Εσωσαν τη χρονιά…

Ολοκληρώθηκε μία πολύ μέτρια χρονιά για τους "κίτρινους"

Στη Βόλεϊ Λιγκ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο ΑΡΗΣ, μετά τη νίκη του επί του αδιάφορου Παναθηναϊκού το βράδυ της Κυριακής. Οι “κίτρινοι” έκαναν αυτό που έπρεπε και με το “καθαρό” 3-1  επί του “τριφυλλιού”, εξασφάλισαν μαθηματικά την παραμονή τους στην πρώτη κατηγορία, με την Παναχαϊκή να είναι η ομάδα που θα ακολουθήσει τη Νίκη Αιγινίου στην Α2.

Ο ΑΡΗΣ μπήκε πολύ δυνατά και μέσα σε λιγότερη από μισή ώρα έκανε το 1-0 με 25-17, ο Παναθηναϊκός όμως ανέβηκε στο δεύτερο σετ, ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες και με το 20-25 έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Η συνέχεια του αγώνα ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα του Φίνου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι τόσο στο 3ο σετ (25-16) όσο και στο 4ο (25-19), φτάνοντας έτσι στη νίκη με την οποία η ομάδα εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της.

Τα σετ: 25-17, 20-25, 25-16, 25-19