Εφτάρα οι γυναίκες

Με μία ακόμα εντυπωσιακή νίκη ολοκλήρωσε τις εντός έδρας φετινές της υποχρεώσεις η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΡΗ.

Σαρωτικές ήταν οι γυναίκες του ΑΡΗ, που συνέχισαν το αήττητο σερί τους στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κερδίζοντας με 7-0 τον Φιλυριακό στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Το σκορ άνοιξε στο 12’ η Μαντατζή με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα της Γρηγοριάδου. Στο 32’ η Κεχαγιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας, ενώ μόλις δύο λεπτά αργότερα η Παράσχου έκανε το 3-0. Το 4-0 του ημιχρόνου διαμόρφωσε η Μαντατζή στο 39’.

Στο 55’ η Γρηγοριάδου έδωσε την ασίστ στην Κεχαγιά η οποία πέτυχε το 5-0, το 6-0 σημείωσε στο 65’ η Κηπουρού, ενώ το τελικό 7-0 «έγραψε» η Γρηγοριάδου με διπλή προσπάθεια, πετυχαίνοντας και χατ τρικ.