LIVE: Πανθρακικός-ΑΡΗΣ 2-1 (Τελικό)

Για το τρίποντο οι "κίτρινοι"

Την απέλπιδα προσπάθεια για την παραμονή τους στην κατηγορία κάνει ο ΑΡΗΣ. Οι “κίτρινοι” θέλουν να εξαντλήσουν τις όποιες μαθηματικές ελπίδες έχουν, αρχής γενομένης από τη σημερινή αναμέτρηση με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή, στις 17:15.

To live του αγώνα

90`+4` Τέλος στο παιχνίδι και ήττα για τον ΑΡΗ με 1-2 από τον Πανθρακικό

90` ΓΚΟΛ! Σε μία ακόμη φάση η άμυνα του ΑΡΗ θυμίζει παιδική χαρά και ο Ίγκος ανενόχλητος κάνει το 2-1

86` Ο Καθάριος στη θέση του Τζάνη

83` Σουτ από καλή θέση για τον Κουσίδη, δεν  σημαδεύει όμως σωστά και η μπάλα καταλήγει άουτ

82` Ο Αγγελούδης στη θέση του Τσιάρα

79` Πάλι ο Μολίνα απειλεί για τους γηπεδούχους, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης

75` Κουσίδης αντί Βλάχου

72` ΓΚΟΛ! Ο Μολίνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Διούδη, ισοφαρίζοντας σε 1-1

69` Κίτρινη στον Ηρακλή

68` Σουτ του Οικονομόπουλου, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης

65` Ωραίο γύρισμα του Χασομέρη στην περιοχή και ο Ίγκορ με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Διούδη. Δεύτερο δοκάρι για τους γηπεδούχους, με τον ίδιο παίκτη.

64` Ηρακλής αντί Καμινιώτη

52` Σουτ του Ρομέου, μπλόκαρε ο Διούδης με δεύτερη προσπάθεια

46` Ξεκίνημα στην επανάληψη, με τον Άκη Μάμντζιου να αλλάζει τα άκρα στην άμυνα. Παπαγεωργίου και Ντιόγκο περνούν εκτός, για να πάρουν τις θέσεις του οι Χασομέρης και Μολίνα

45“ +2` Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κομονητή. Μπροστά ο ΑΡΗΣ με 1-0 κόντρα στον Πανθρακικό, χάρη στο τέρμα του Κύργια στο 36`

45` Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

38` Κίτρινη στον Λαδάκη

36` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Κόρνερ του Τάτου, ο Κύργιας εκμεταλλεύεται την λάθος έξοδο του Αθανασιάδη και με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 0-1.

35` Βολίδα του Τάτου, πέφτει ο ΑΘανασιάδης στη δεξιά του γωνία και διώχνει σε κόρνερ

32` Δοκάρι ο Πανθρακικός με τον Ίγκορ, ο ο οποίος εξ επαφής δεν νίκησε τον εξουδετερομένο Διούδη. “Κοιμήθηκε” η άμυνα του ΑΡΗ

24` Γύρισμα του Τζάνη, ο Παπαγεωργίου δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι. Πάλι επικίνδυνοι οι γηπεδούχοι

23` Σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ι Αθανασιάδης

19` Επικίνυδνο σουτ του Βλάχου, μετά από έμμεσο του Τάτου, μαζεύει ο Αθανασιάδης

16` Κοντά στο γκολ ο Πανθρακικός, ο Καμινιώτης προλαβαίνει όμως τον Ίγκορ πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

15` Κίτρινη στον Τσιάρα

14` Δυνατό σουτ του Βλάχου, πάνω από τα δοκάρια του Αθανασιάδη

13` Κίτρινη στον Ρομέου

5` Ασταθής έξοδος του Αθανασιάδη, ο Μανιάς προσπάθησε να σκοράρει, αλλά οι αμυντικοί του Πανθρακικού απομάκρυναν

1` Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Κομοτηνή

Το pre-game

Οι ενδεκάδες:

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπεν, Παπαγεωργίου, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάκης, Εμπόου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ντιόγκο

ΑΡΗΣ: Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Τσουμάνης, Καμινιώτης, Βλάχος, Βαγγέλη, Μανιάς, Τσιάρας

*Πολλές απουσίες μετράει για μία ακόμη φορά ο Σούλης Παπαδόπουλος. Ο 47χρονος τεχνικός δεν υπολογίζει τους τιμωρημένους Αγκάνθο, Μπακασέτα, Μπουγαΐδη και τον τραυματία Ρούμπεν Πουλίδο.

**Στον Πανθρακικό, τα ευχάριστα νέα για τον Άκη Μάντζιο ήρθαν από τον Ιγκόρ, ο οποίος ξεπέρασε το διάστρεμμα που τον ταλαιπωρούσε και τέθηκε στη διάθεση του Έλληνα τεχνικού. Αντίθετα, εκτός οι Σερεμέτ, Σαρακατσάνος, Κάσες και Κουτσόπουλος.

***Στην προϊστορία, ο ΑΡΗΣ έχει παίξει τρεις φορές με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή για το πρωτάθλημα, έχοντας δύο ισοπαλίες και μία ήττα με τους Θρακιώτες. Φυσικά έχει και μία νίκγ, αλλά αυτή για το θεσμό του Κυπέλλου.

Διατητής: Γιάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Δήμος Αντωνόπουλος (Αρκαδίας), Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας),

4ος: Απόστολος Αμπάρκιολης (Καβάλας).