Εύνοια και στους "μικρούς"!

Άδικη η αποβολή του Ρότα στο 49, για έναν ΑΡΗ που έπαιζε μονότερμα τον Δικέφαλο στο πρώτο ημίχρονο

Αλλαγές βοηθών στις πρώτες ομάδες και κόκκινες που δεν υπάρχουν στους “μικρούς”. Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ , που χρειάστηκε να μείνει με παίκτη παραπάνω στο ντέρμπι με τον ΑΡΗ για τις ηλικίες Κ-20, ώστε να φτάσιει στη νίκη με 3-1.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μονόλογος του ΑΡΗ που έβαλε στα δίχτυα τον Δικέφαλο, παίρνοντας το προβάδισμα στο 34` με τον Κτιστόπουλο. Η φάση του αγώνα σημειώθηκε στο 49` όπου ο διαιτητής απέβαλε άδικα τον Ρότα με δεύτερη κίτρινη για θέατρο. Η απόφαση αυτή άλλαξε και τα δεδομένα του αγώνα, με τον Τσελεπίδη στο 66` να κάνει το 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο 80` ο Πόζογλου έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ με 1-2, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΡΗΣ: Μάντζαρης, Ρότα, Μπάμπης, Μπιμπισίδης, Λεμονής, Ντούγκας, Φούσκας (75` Κοντοβάς), Βασιλούδης, Κτιστόπουλος (83` Ξόμπλιος), Μαζουλουξής, Σίμου

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης (64` Κάκκο), Πούγγουρας, Παπαδόπουλος (89` Ταουσιάνης), Πατράλης (50` Κιόσε), Σαββίδης, Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Πολύζος, Πόζογλου, Κουλούρης