Ο ένας τα χάνει, ο άλλος… δεν χάνει

Αήττητος παραμένει ο Εργοτέλης…

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι του Ηρακλείου ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Εργοτέλη για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Διαμαντάκο στο 25ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν. Ισοφάρισαν με τον Παπάζογλου στο 41ο λεπτό και στο δεύτερο 45λεπτό έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα για να πάρουν τη νίκη.

Κάτι τέτοιο δεν έγινε. Ο ΟΦΗ πλήρωσε το πρόβλημα που έχει από την αρχή του πρωταθλήματος στην αξιοποίηση των τελικών προσπαθειών και στον Εργοτέλη μπορούν να χαμογελούν για τον βαθμό που κατέκτησαν και γιατί παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Βερόν (56’ Ζε Εντουάρντο), Τριποτσέρης, Ζόρο (68’ Σβασίγια), Γκαλέτι (46’ Κουτσιανικούλης), Παπάζογλου, Καλαϊτζιτς, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Φραγκουλάκης, Μιλιάζες.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης, Σαρρής, Πελέ (90+2 Κοζορώνης), Ρομάνο, Μεχία, Καρντόσο, Μπαντιμπανγκά (74’ Μπουχαλάκης), Χαντί (90’ Χαλκιαδάκης) Διαμαντάκος.

Πηγή: sport-fm.gr