LIVE: Βέροια-ΑΡΗΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Η εξέλιξη του αγώνα, ζωντανά από το AllAboutARIS

Αποφασισμένος να πανηγυρίσει τη δεύτερη συνεχόμενη του νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας είναι ο ΑΡΗΣ, που στις 16:00 αντιμετωπίζει στη Βέροια την τοπική ομάδα.

Ερχόμενοι με φορά από το “διπλό” στη Νέα Σμύρνη και με ανεβασμένη ψυχολογία, οι “κίτρινοι” θέλουν να δώσουν συνέχεια στις επιτυχίες αλλά και στα χαμόγελα, έχοντας και τον κόσμο στο πλευρό τους.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο της Βέροιας, μεταφέροντας ζωντανά τα όσα θα γίνουν πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΑΡΗ και τη Βέροια.

Το pre-game

*Με δύο απουσίες ταξίδεψε ο ΑΡΗΣ στη Βέροια για το σημερινό παιχνίδι. Ο Μιλίνκοβιτς δεν θα έχει στη διάθεση του, τον τιμωρημένο Τσουμάνη και τον ανέτοιμο Τριανταφυλλάκο, με το κενό του πρώτου να το καλύπτει ο Μαργαρίτης.

**Στην αντίπερα όχθη, ο Στέφαν Στόικα, στο ντεμπούτο του στον πάγκο της Βέροιας, δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα, έχοντας όλους τους παίκτες στη διάθεση του.

***Όσον αφορά την προϊστορία, αυτή είναι οριακά υπέρ της Βέροιας. Η “Βασίλισσα του Βορρά” έχει έξι νίκες στην έδρα της με τον ΑΡΗ, ο οποίος μετράει πέντε “διπλά” και δύο ισόπαλα ματς.

**** Oι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Βέροια: Αναστασόπουλος, Μπεν, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Μρντάκοβιτς, Μπαργκάν, Ορέστες, Σισόκο, Καλτσάς , Όστοιτς, Σιόντης
ΑΡΗΣ: Διούδης, Μαργαρίτης, Έλσνερ, Πουλίδο, Ψυχογιός, Παπαδόπουλος, Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Τάτος, Ίμπε, Ουντότζι

90`+6` Τέλος του αγώνα. Μαγκικο διπλό του ΑΡΗ, τη στιγμή που ο Βοσκάκης αποβάλλει και τρίτο παίκτη του ΑΡΗ, τον Πουλίδο, παρά το γεγονός πως το παιχνίδι έχει ολοκληρωθεί!

90`+4` Απίστευτος ο Βοσκάκης, κάνει απίθανα πράγματα. Αποβάλλει και στον Αγκάνθο με δεύτερη κίτρινη. Με εννιά ο ΑΡΗΣ!

90`+3` Κόκκινη κάρτα στον Οικονομόπουλο για… θέατρο, εντός μικρής περιοχής της Βέροιας. Στην ίδια φάση παίρνει κάρτα και ο τερματοφύλακας Αναστασόπουλος.

90` Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

85` Κλείνει τις αλλαγές της και η Βέροια. Σεκούντο αντί Σιόντη

82` Τριπλό, σκληρό φάουλ του Γεωργιάδη πάνω στον Σταυρόπουλο, ο Βοσκάκης δεν… συγκινείται.

81` Τρίτη αλλαγή για τον ΑΡΗ. Αγγελούδης αντί του σκόρερ Ουντότζι

80` Ο Βοσκάκης αποβάλλει, από τον πάγκο, τον Θόδωρο Κάντα!

79` Κίτρινη σε Αγκάνθο και Γεωργιάδη για αψιμαχία. “Ακάθεκτος” ο Βοσκάκης

78` Σωτήρια επέμβαση του Διούδη σε εξ` επαφής κεφαλιά του Σισοκό. Ο τερματοφύλακας του ΑΡΗ ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε -ενστικτωδώ- σε κόρνερ. Κίνδυνος από το κόρνερ των γηπεδούχων.

77` Ο Βοσκάκης μοιράζει… κάρτες. Κίτρινη στον Έλσνερ για μαρκάρισμα και κίτρινη στον Πουλίδο για διαμαρτυρία. Εννιά κάρτες συνολικά, με τις έξι να είναι σε παίκτες του ΑΡΗ!

76` Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ντα Κόστα αντί Όστοϊτς, ο οποίος αποχωρεί με τραυματισμό

73` Κίτρινη του Βοσκάκη στον Κύργια, ο οποίος βρίσκεται στον… πάγκο!

70` Δοκάρι (οριζόντιο), για τη Βέροια, σε κεφαλιά του Μπαργκάν

65` Αλλαγή για τη Βέροια. Ζεζίνιο αντί Μρντάκοβιτς

63` Σουτ του Μρντάκοβιτς, δεν ανησυχεί ο Διούδης

61` ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ. Κόρνερ του Τάτου από δεξιά, ο Ουντότζι “πετάχτηκε” στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έκανε το 0-1

60` Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΡΗ. Σταυρόπουλος αντί Ίμπε

58` Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον ΑΡΗ

57` Σε παθητικό ρόλο ο ΑΡΗΣ, στα πρώτη λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με τους “κίτρινους” -κυρίως- να αμύνονται και να υστερούν δημιουργικά

54` Και πάλι μόνος του ο Καλτσάς κάνει το μονοκόμματο σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

53` Κόρνερ με τον Καλτσά, από αριστερά, απομάκρυνε με γροθιές ο Διούδης

51` Σουτ του ξεμαρκάριστου Καλτσά, εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.

48` Κίτρινη στον Όστοϊτς για φάουλ στον Τάτο

Πρώτη αλλαγή για τον ΑΡΗ, στην ανάπαυλα. Ο Νταβίντ Αγκάνθο, στη θέση του Γιάννη Παπαδόπουλου. Με δύο αμυντικά χαφ παίζει, πλέον, ο ΑΡΗΣ (Ηρακλής, Οικονομόπουλος), ενώ ο Τάτος πέρασε στη φυσική του θέση, πίσω από τον Αγκάνθο. Δεξιά στη επίθεση ο Ουντότζι, με τον Ιμπε στα αριστερά.

46` Εναρξη Β` ημιχρόνου

45`+1` Λήξη του πρώτου μέρους με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Πολύ κακή η διαιτησία του Βοσκάκη και των βοηθών, έχει κόψει με λανθασμένες υποδείξεις offside δύο καθαρά τετ α τετ του Ουντότζι. Ενώ και ο Βοσκάκης έχει γεμίσει τη μεσοαμυντική διάταξη του ΑΡΗ αδαικαιολόγητα με κίτρινες κάρτες. Παιχνίδι κέντρου ως επί τω πλείστω στη  Βέροια, χωρίς καλό ρυθμό και με λίγες ευκαιρίες.

44` Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο

43` Κίτρινη για τον Σιόντη για αγκωνιά πάνω στον Οικονομόπουλο.

40` Ωραίο σουτ του Παπαδόπουλου έξω απ` την περιοχή, ο Αναστσόπουλος σε κόρνερ

35` Άλλη μία εξαιρετική μπαλιά του Ανδρέα Τάτου ο οποίος βρίσκει τον Ουντότζι, άλλη μια λανθασμένη υπόδειξη για offside…

32` Κακό σουτ από τον Μρντάκοβιτς για τη Βέροια, η μπάλα άουτ.

31` Η Βέροια βγάζει μια πολύ ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Καλτσά, κατεβάζει ο τελευτάιος πολύ όμορφα αλλά το σουτ θα φύγει πάνω από τα δοκάρια.

27` Βγαίνει στην κόντρα ο ΑΡΗΣ με τον Ψυχογιό από τα δεξιά, θα βγάλει μια όμορφη σέντρα δεν μπορεί να πάει την κεφαλιά ο Ουντότζι, πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΑΡΗ.

23` Από δεξιά η επίθεση για την ομάδα της Ημαθίας, ο Γεωργιάδης μπαίνει στην περιοχή πασάρει στον Μπεν όμως ο τελευταίος θα κάνει ένα άψηχο σουτ στην αγκαλιά του Διούδη.

20` Φάουλ για τη Βέροια, η μπάλα μέσα στην περιοχή, πιάνει την κεφαλιά ο Ορέστες, δεν ανησυχεί ο Διούδης.

13` Κίτρινη κάρτα στον Ανδρέα Τάτο καθώς και στον Χαράλαμπο Οικονόμοπουλο αμφότερες για διαμαρτυρία

12“ Σουτ του Καλτσά μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ

10` Πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Ανδρέα Ηρακλή για διαμαρτυρία

8` Προσπάθεια για σουτ από τον Τζον Ίμπε, ο τελευταίος δεν το πιάνει όπως θα ήθελε, το σουτ εκτός στόχου.

2` Ο Τάτος παρνάει μια όμορφη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας, βρίσκει τον Ουντότζι απέναντι απ` τον Αναστασόπουλο αλλά ο επόπτης σηκώνει λανθασμένα τη σημαία για offside…