Νίκη με ανατροπή και στη Βέροια!

Με τα γκολ των Ρότα και Κατσαμάγκα (2) ο ΑΡΗΣ Κ-20 πέρασε νικηφόρα από την Βέροια με 2-3.

Το έχει κάνει συνήθειο ο ΑΡΗΣ τελευταία. Μετά την επική ανατροπή εδπί του Ατρομήτου (από 3-0, 3-4), οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν της Βέροιας 2-3 αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο 20αλεπτο με 2-0 αλλά από εκεί και πέρα οι παίκτες του ΑΡΗ ανέβασαν ρυθμούς. Το ημίχρονο έληξε 2-1 καθώς μείωσε ο Ρότα στο 31’.

Στην επανάληψη πήρε το… όπλο του ο Κατσαμάγκας ο οποίος  με γκολ στο 79’ και στο 88’ χάρισε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του με την οποία ο ΑΡΗΣ βρίσκεται έστω και για λίγο στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας (14 βαθμοί)!

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ: Μάντζαρης, Βόσδου, Παπαφλωράτος, Μαζουλουξής, Μπιμπισίδης, Φούσκας (72’ Κατσαμάγκας), Ρότα, Λεμονής, Μπάλιος (87’ Χατζηβλασίου), Κτιστόπουλος, Παπακώστας (61’ Ζαχαριουδάκης).