31-47 στο 19ο λεπτό
31-48

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΑΡΗΣ-Λιέτουβος Ρίτας 31-48

Ο ΑΡΗΣ δεν ξεκίνησε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο κόντρα στην ισχυρή Λιέτουβος  Ρίταςκαι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Αλλά στην δεύτερη περίοδο η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου ισορρόπησε και την έκλεισε με σκορ 16-16.
Τους πόντους του ΑΡΗ πέτυχαν στον πρώτο ημίχρονο: Αθηναίου 2, Μποχωρίδης 2, Πελεκάνος 7, Γκίκας 2, Ασημακόπουλος 9, Χαρίσης 1, Λαρεντζάκης 3, Βεζένκοφ 4, Μούρτος 1.

Έναρξη τρίτης περιόδου

35-48
36-49
39-49  μειώνει ο ΑΡΗΣ μεένα επιμέρους σερί 8-1
42-49 με τρίποντο, τοσερί του ΑΡΗ στο 11-1 και τάιμ άουτ από τους Λιθουανούς στο 23ο λεπτό
54-65
56-65 μετά απόαρκετή ώρα η διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους με τον ΑΡΗ να κυριαρχεί στην τρίτη περίοδο